Hakkımızda

Carl Gustav Jung ” Hayatta en acıklı şey, bir insanın problemin kendinden kaynaklandığını görememesidir” diyerek kendi hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları aydınlatacak olan ışığın içimizde olduğuna işaret emiştir. İçinden çıkamadığımız problemler ardında olumsuz duygular bırakarak büyür. Bu duygular kendimize ve dünyamıza bakışımızı değiştirerek huzursuz bir hayat yaşamamıza sebep olur. Bu olumsuz duygu-düşüncelerin meydana çıkışı biyolojik, psikolojik ve sosyal sebeplere dayanmaktadır.

Psikolojik danışma süreci kişideki olumsuz duygu-düşünce ve yaşantılara odaklanarak kişinin hayatını daha kaliteli hale getirmeyi amaç edinir. Kısaca mantığı devrede tutarken sorunları çözmede alternatif yolların kişi tarafından görülebilir hale gelmesi için, kişiye özel uygun teknikler ile problemin kaynağına inerek, kişiyi tıkayan yolu açmak, sağlıklı ve mutlu şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.

Pozitif psikoloji kurumu olarak 2016 yılından beri amacımız kişilerin hayatlarına odaklanmalarını sağlayarak kendi içindeki ışığı pozitif yönde keşfedip hayatlarını kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmaktır.


Kapsayıcılık

Uzmanlarımız anlaşılmayan yanı bulunmayan ve danışanlarına
bu yönde destek sağlayan terapi hizmeti sunmaktadır.

Bütünlük

Pozitif psikoloji, psikoterapistleri bir çok farklı terapi yönteminin
harmanlanmasıyla danışanın ihtiyacına uygun kapsayıcı bir tedavi sunar.

Yenilikçilik

Terapi sürecinde danışanın kendini geliştirmesi ve gelişime
katkı sağlayan uzmanlarımızın yenilikçi düşünceleri benimseyerek
yol haritası çizmesi durumudur.

Netlik

İnsanın duygu, düşünce ve davranışlarının uyumu gözetilerek
bütünlüklü bir yaşam pratiği sunulması hedeflenilmektedir.